Genç Uzman ve Uzmanlık Öğrencileri Kongre Kısmi Destekleme Bursu
Başvuru Formu için Tıklayınız

Türkiye Psikiyatri Derneği 55. Ulusal Psikiyatri Kongresi’ne olgu sunumlarıyla katılacak genç uzman ve uzmanlık öğrencilerine olanaklar elverdiği sayıda "Kongre Kısmi Destekleme Bursu" verecektir. 55. Ulusal Psikiyatri Kongresi’ne olgu sunumu poster bildirisi kabul edilmiş, Türkiye Psikiyatri Derneği üyesi tüm uzmanlık öğrencilerini TPD Uzmanlık Öğrencileri Kongre Destekleme Bursu için başvuruda bulunmaya ve Türkiye psikiyatri topluluğunun bu önemli eğitim şölenine katılım fırsatını yakalamaya davet ediyoruz.

Başvuru koşulları

  1. TPD üyesi olmak ve 2019 dahil üyelik ödentilerini yatırmış olmak
  2. Uzmanlığın ilk beş yılında olmak, uzmanlık öğrencisi olmak ve 55. Ulusal Psikiyatri Kongresi’nde birinci isim olgu sunumu ya da araştırmasının kabul edilmiş olması

Bursun Kapsamı


Başvuru


Burs için gözetilecek öncelikler


55. Ulusal Psikiyatri Kongresi’ne kabul edilmiş olgu sunumu ile başvuran uzmanlık öğrencilerine olanakların elverdiği sayıda burs verilmesi hedeflenmektedir. Ancak olanaklar her başvuruya olumlu yanıt vermeyi güçleştirmektedir. Bu nedenle başvuru sayısının fazlalığı durumunda burs verilecek uzmanlık öğrencileri belirlemede aşağıdaki ilkeler dikkate alınarak öncelik belirlenecektir:


Önemli Uyarı: 55. Ulusal Psikiyatri Kongresi'ne TPD Uzmanlık Öğrencileri Kongre Destekleme Bursu ile katılacak olanların bursa konu olan bildirisini sempozyumda sunmaları gerekmektedir. Türkiye Psikiyatri Derneği, Merkez Yönetim Kurulu’na sunum saatinden önce iletilmiş ve makul bulunarak kabul edilmiş geçerli bir mazeret olmadan bursa konu olmuş araştırma bildirisinin sunulmaması halinde verilen bursu geri alma hakkını saklı tutmaktadır.

* Başvuru için ayrıntılı bilgilere TPD web sitesi adresinden (www.psikiyatri.org.tr) ulaşılabilir.